Dodany: 2011-12-20 14:00:36

 

Radca prawnyPonieważ znakomita większość współczesnych społeczeństw nie orientuje się w ogóle w jakichkolwiek kwestiach prawnych, bardzo potrzebna jest osoba, która tak jak i adwokat wrocław, mogłaby udzielać ludności pomocy w zakresie przepisów. Właśnie po to utworzona została profesja radcy prawnego.

 

Droga do uzyskania tytułu radcy prawnego jest podobna, a w wielu momentach nawet tożsama, z tą którą przebyć musi każdy adwokat wrocław – studia prawnicze a następnie aplikacja i egzamin, w tym przypadku radcowskie. Także kompetencje obu tych profesji są dosyć podobne, ale jednak nie takie same. Adwokat wrocław, w odróżnieniu od radcy prawnego nie może bowiem reprezentować klienta w sprawach karnych.

 

W rozprawach z powództwa cywilnego radca pełnomocnictwa ma takie same. Może on również udzielać porad osobom ich potrzebującym, tworzyć wzorcowe pisma procesowe na zlecenie swoich klientów lub formułować opinie na potrzeby organów wymiaru sprawiedliwości. Ten zawód prawniczy ma równie wysokie poważanie w społeczeństwie, co adwokat wrocław..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Radca prawny
Nick: